Head to head: VVV-Venlo vs Roda JC
Met nog twee wedstrijden te gaan is het seizoen bijna over. We zijn veilig en nu volgt de altijd beladen wedstrijd tegen Roda JC. Hoe gaat het met VVV-Venlo de laatste tijd? Hoe doen we het tegen de club uit Kerkrade? Venlonaren.net heeft een aantal statistieken op een rijtje gezet.
VVV-Venlo
We wisten voorafgaand aan de wedstrijd tegen Ajax dat we al veilig waren. De wedstrijd tegen de Amsterdammers ging dan ook voornamelijk om schadebeperking. Of dat lukte? De eerste helft vrij aardig. We kwamen zelfs op voorsprong door een prachtige goal van Seuntjens en een gestopte penalty van Unnerstall waren zeer positief. Ajax stelde voor rust nog orde op zaken en liep uiteindelijk uit naar een 4-1 zege. We hebben ons een helft kranig geweerd, maar daarna was het verzet gebroken. Om het hele wedstrijdverslag te lezen, klik je hier. Hopelijk kunnen we het seizoen thuis mooi afsluiten met een zege tegen Roda JC.
Roda JC
Roda JC is de rivaal uit dezelfde provincie, maar het gaat beduidend minder in Kerkrade dan in Venlo. Dit seizoen gaat het bijzonder matig met de ploeg en zij hebben de degradatiezone niet verlaten sinds het begin van de competitie, ze staan dan nu ook op de 16e plaats. Door de redelijk goede prestaties van de afgelopen weken, hebben ze nog een kleine kans op het ontlopen van de nacompetitie en kunnen ze NAC inhalen. Roda heeft 27 punten, net zoals Sparta er ook 27 heeft. NAC heeft er 30 en met twee speelronden te gaan zou het nog spannender kunnen worden onderin.
VVV-Venlo heeft in totaal 45 competitiewedstrijden tegen Roda JC Kerkrade gespeeld. VVV-Venlo heeft van deze competitiewedstrijden 4 keer gewonnen, 15 keer gelijk gespeeld en 26 keer verloren. Dit komt neer op een winstpercentage van 8,89%. In totaal heeft VVV-Venlo 45 doelpunten gescoord en 94 doelpunten tegen gekregen.In thuiswedstrijden hebben de Venlonaren 22 keer gespeeld tegen Roda JC. 3 wedstrijden werden gewonnen, 9 gelijkgespeeld en 10 keer werd er verloren.
Wedstrijden
De laatste 6 wedstrijden die gespeeld werden tussen VVV-Venlo en Roda JC:
09-03-2012 Roda – VVV 3-1
06-10-2012 Roda– VVV 3-0
23-12-2012 VVV– Roda 2-4
07-12-2014 VVV – Roda 1-1
20-05-2015 Roda – VVV 2-1
16-12-2017 Roda– VVV 0-1
De laatste Venlonaar die wist te scoren tegen Roda JC was Clint Leemans. Hij maakte de enige goal in de gewonnen uitwedstrijd op 16 december 2017 (0-1). De laatste overwinning van VVV thuis op Roda JC dateert van bijna 7 jaar geleden. Op 11-12-2011 won VVV met 2-0 in Venlo. Doelpuntenmakers voor VVV-Venlo toen waren Barry Maguire en Bryan Linssen.
Spelerstatistieken VVV-Venlo 2017-2018
Meest gespeelde minuten: Nils Röseler – 2873 minuten
Meest gewisselde speler: Johnatan Opoku – 14 keer
Meest overtredingen gemaakt: Ralf Seuntjens – 51 keer
Meeste overtredingen ontvangen: Lennart Thy – 77 keer
Meeste goals: Clint Leemans – 10 keer
Meeste assists: Lennart Thy – 5 keer
Meeste doelpogingen: Clint Leemans –30 keer
Meeste gewonnen duels: Lennart Thy – 217 keer
Meeste interceptie: Moreno Rutten – 64 keer
Reddingen: Lars Unnerstall – 126 keer
Meeste succesvolle passes: Clint Leemans – 1158 keer
Meeste succesvolle dribbels: Torino Hunte – 58 keer
Meeste balcontacten: Clint Leemans – 1944 keer
Spelerstatistieken Roda JC 2017-2018
Meest gespeelde minuten: Hidde Jurjus – 2880 minuten
Meest gewisselde speler: Gyliano van Velzen – 17 keer
Meest overtredingen gemaakt: Dani Schahin – 48 keer
Meeste overtredingen ontvangen: Simon Gufstafson – 56 keer
Meeste goals: Simon Gufstafson – 9 keer
Meeste assists: Simon Gufstafson – 5 keer
Meeste doelpogingen: Dani Schahin – 20 keer
Meeste gewonnen duels: Dani Schahin – 245 keer
Meeste interceptie: Mohamed El Makrini – 57 keer
Reddingen: Hidde Jurjus – 127 keer
Meeste succesvolle passes: Simon Gufstafson – 944 keer
Meeste succesvolle dribbels: Mikhail Rosheuvel – 125 keer
Meeste balcontacten: Adil Auassar – 1673 keer